Γιατί μαθαίνουμε καλύτερα μαζί
![Γιατί μαθαίνουμε καλύτερα μαζί 1 Κέντρο Ξένων Γλωσσών Go for it](https://kalitsi.edu.gr/wp-content/uploads/2020/06/Κέντρο-Ξένων-Γλωσσών-Δασκαλάκη-Χρυσή-Ειδικά-τμήματα-Θερινά-Τμήματα.jpg)
Μαθαίνουμε μαζί γιατί νοιαζόμαστε για το κάθε μας παιδί. Η οργανωµένη τάξη αποτελεί τον σπουδαιότερο χώρο ψυχολογικής εγρήγορσης στον μαθητή. Ο συνεχής εµπλουτισµός της διακόσµησης, της ταιριαστής με τους μαθησιακούς στόχους, τα κατάλληλα εργαλεία και η χρήση των νέων τεχνολογιών, συνεισφέρουν στην εμπέδωση των ξένων γλωσσών. Επιπλέον, οι σωστοί εκπαιδευτικοί, μαζί με τους μαθητές και τις άψογα διαμορφωμένες τάξεις, συμβάλουν στην καλλιέργεια και την […]